Historia zespołu

Słów kilka o rodzeniu się pasji…

MRRallyTeam to połączenie rodzinnej miłości do motoryzacji, pasji i chęci rywalizacji zakorzenionej w każdym z Nas.
Zespół stworzyli od podstaw ojciec z ponad 30 letnim doświadczeniem w mechanice samochodowej i budowie aut oraz syn, bez żadnego doświadczenia w świecie motoryzacji, prócz cywilnego poruszania się autem, jak to robi większość z Nas.

Jak to bywa w każdej „motoryzacyjnej” rodzinie początki przygody z rajdami zaczęły się od marzenia budowy własnego kit-cara. Brak środków finansowych, możliwości technicznych spychał marzenia na plan dalszy, aż do momentu, gdy do głowy wpadł Nam pomysł budowy własnego Szajowozu.

Skąd pomysł na Szajowóz? Baza od malucha, stelaż rurowy, dostępna dokumentacja, istniejący puchar wyścigowy. To było to.
Zdobyliśmy dane techniczne, zaczęliśmy szukać motoru i tak trafiliśmy do Automobilklubu Łódzkiego.
Tam ówczesny prezes Ryszard Ryszewski zaczął namawiać Nas, do porzucenia pomysłu budowy „polskiego buggy” i zaczął przekonywać do stworzenia od podstaw rajdowego fiata 126P.
I w tym momencie zaczęła się prawdziwa historia Naszego zespołu.
Przeglądanie ogłoszeń, szukanie „bazy” i zakup rozbitego na rajdzie Fiata 126p.
Długotrwałe przywracanie go do życia można obejrzeć na zdjęciach poniżej, a efekt końcowy możecie zobaczyć w zakładce Samochód

Po stworzeniu praktycznie od podstaw naszego nowego Fiata 126p rozpoczęła się droga nauki, zgrywania się, udoskonalania, naprawiania, modyfikowania i niekończąca się ścieżka samodoskonalenia.
Kilometry za kierownicą, godziny w kanale, długie minuty spędzone pod podnośnikiem pozwoliły Marcinowi na zdobycie wielu nagród w swojej klasie w różnego rodzaju Konkursach Zręczności Kierowców, wygraniu „KJS MEDIA” w 2008 roku i zdobyciu wielu dyplomów za miejsca na podium z wszelakich imprez motoryzacyjnych.

 

cdn…