II Rajd Niepodległości – Czarnocin 12.11.2017 – 8 runda MOŁ

Wyjęliśmy wszystko !!! (no prawie 😉

Rozegrany w dniu 12 listopada 2017 roku KJS Czarnocin dzięki uprzejmości mojego macierzystego klubu – ŁZM MOTOSPORTKLUB stał się jednocześnie ostatnią w 2017 roku rundą Mistrzostw Okręgu Łódzkiego.

Przeprowadzony na dobrze znanych z poprzednich lat, bardzo szybkich trasach dookoła Czarnocina rajd przyniósł Nam niesamowitą dawkę radości i bardzo dobry sportowy wynik!!!
Od samego rana zapowiadała się kapryśna i nieprzewidywalna pogoda. Mokre trasy, częściowo przesychające, kałuże, naniesione na szykanie błoto sprawiało, że czysta, sportowa i techniczna jazda była nie lada wyzwaniem!
Po opisie trasy wiedzieliśmy, że będzie szybko, wręcz bardzo szybko i niebezpiecznie! Kilka zdradliwych zakrętów i jedna szykana w naszej ocenie miały rozstrzygnąć rajd i … się nie pomyliliśmy.

Już po pierwszym oesie wysunęliśmy się na II miejsce w klasie z minimalną stratą do pierwszego miejsca. Oes dwa, przejechany dość spokojnie zepchnął Nas na 4 pozycje w KJS.
Pierwszą rundę kończyliśmy jako v-ce liderzy SuperSprintu i na 4 miejscu w KJS.

Runda II i III przeplatana była chwilowymi przerwami spowodowanymi kilkoma wypadkami na trasie – w tym najniebezpieczniejszym kolegi Szmydta, który swoją hondą wpadł do rzeki. Można tu mówić o ogromnym szczęściu, gdyż do potężnej kraksy na barierce mostku było naprawdę niewiele.

Imprezę zakończyliśmy bardzo udanie.

I miejsce w klasie II w SuperSprincie MOŁ 2017 oraz III miejscu w KJS II Rajd Niepodległości Czarnocin.