III Sprint Sulejów – IV Runda MOŁ Rally Sprint 2017

Jeszcze nie wystygł nam silnik po poprzedniej eliminacji na Torze Łódź, a już 25 czerwca 2017 zawitaliśmy na IV Rundzie MOŁ Rally Sprint 2017 – III Sprincie Sulejów.
Podsulejowska miejscowość Bartkowice, z malowniczą, bardzo szybką i naturalnie krętą trasą przyciągnęła 28 kierowców z czego klasę K II tworzyło, aż 10 załóg.
Doskonała, letnia pogoda, malownicze ułożenie odcinka specjalnego i wręcz piknikowa atmosfera dawała wszystkim ogrom radości ze współzawodnictwa.
Rywalizacja sportowa, jak zawsze rozgrywała się w 3 przejazdach tego samego, dobrze już nam znanego odcinka specjalnego, tym razem jednak dostosowanego do nowego regulaminu MOŁ. Usunięte w stosunku do roku poprzedniego szykany, zmniejszona ilość wygrodzeń, spowodowała, że średnia prędkość pokonywania tego odcinka była bardzo wysoka, a co za tym idzie, ryzyko popełnienia błędu było ogromne.
Niestety kilka załóg przeceniło swoje umiejętności i rozbiło się w środkowej, krętej i bardzo szybkiej partii odcinka specjalnego. Na całe szczęście załogi nie doznały żadnego urazu i skończyło się jedynie na uszkodzeniach samochodów.
My swój występ rozpoczęliśmy od 2 miejsca 2 pierwszym przejeździe. W drugim zajęliśmy również drugą pozycję, a trzeci przejazd zakończyliśmy na 3 pozycji, co finalnie dało nam 2 pozycję w całej imprezie.
W dodatkowo rozgrywanym Power Stage potrąciliśmy oponę i zakończyliśmy go na 5 pozycji, po otrzymaniu 5 sekundowej kary.

Poniżej link do naszych przejazdów i kilka zdjęć dzięki uprzejmości Dawida Goździka