SOLTRADE PREMIO 1. RAJD DOLINY KRZEMIONKI – III miejsce w połączonych klasach K2 i K3

Soltrade Premio 1. Rajd Doliny Krzemionki już za nami!

Zajęliśmy w nim 3 miejsce w połączonej klasie K2 i K3!!!
Przygotowania do pierwszego w życiu SKJS trwały ponad dwa miesiące, wliczając zakup niezbędnego wyposażenia auta jak i osobistego. Sporo czasu zajęła walka z hamulcami, sporo też doposażanie wnętrza rajdówki. Na szczęście był też czas na testy i wyjeżdżone kilometry na treningu szykan, które w tym sezonie były naszą największą bolączką.

Już sam opis trasy i zapoznanie z nią uświadomiło nam, że to co za chwilę będzie przed nami, nijak się ma do dotychczasowych startów. RallySprinty, KJS, Super Próby wyglądają przy SKJS jak taniej jakości przedszkole rajdowe. Dosłownie i w przenośni.
Stojąc na starcie, miałem w głowie zarówno dobrze opisaną trasę, jak i dodający adrenaliny strach przed nieznanym. I chyba dobrze, bo ta mieszanka pozwoliła Nam przejechać cały rajd bez błędów i niepotrzebnych strat.

Przed startem jako zadanie postawiliśmy sobie cel, bronić się przed atakami bardzo szybkich Seicento z klasy K1 i o ile to możliwe włączyć się do rywalizacji z klasie K3.

Pierwszy OS Krzemienica, bardzo kręty jak na OS`y środkowej Polski, dostarczył nam niesamowitą ilość wrażeń, natomiast OS Strzemeszna pozwolił nam po raz pierwszy w naszych startach poczuć dociśnięty do granic możliwości bieg IV i prędkość blisko 160km/h na mecie lotnej.
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze spełnionych założeń. Na metę dotarliśmy z 32 sekundową przewagę na pierwszym Seicento i blisko minutową stratą do wolniejszej Hondy Civic.
OS 5 i OS 6 przejechaliśmy już w nieco zwolnionym tępie, bardziej zachowawczo by nie rozbić auta, gdyż podgląd wyników na żywo, dostępny w Internecie uświadomił nam, że walka na tym rajdzie dla nas się skończyła i musimy bezpiecznie dotrzeć na metę.

Poniżej onboardy z naszych przejazdów

OS I

OS II

OS III

OS IV

OS V

OS VI

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz